Border teriér

Border teriér je velmi aktivní, smělé, nenápadné, ale přirozeně ostré, velmi houževnaté a vytrvalé psí plemeno. S výchovou nejsou žádné problémy, avšak toto psí plemeno vyžaduje dostatek pohybu.

Původ a vznik pejska

Border teriér je prostý původní teriér, který se jen málo liší od originálního typu. Border teriér je dostatečně malý, aby mohl pronásledovat lišku, ale přitom má toto psí plemeno dostatečně dlouhé nohy, k tomu, aby byl schopen následovat jezdce na koni. Původ border teriéra není přesně znám. Předpokládá se, že vznikl koncem 18.století na hranici mezi Skotskem a Anglií. Pojmenování plemene bylo ustanoveno roku 1880 a standart byl přiznán v roce 1920, kdy byl založen chovatelský klub.

Popis pejska

Border teriér je velmi aktivní, smělé, nenápadné, ale přirozeně ostré, velmi houževnaté a vytrvalé psí plemeno. S výchovou nejsou žádné problémy, avšak toto psí plemeno vyžaduje dostatek pohybu. S dětmi i ostatními domácími mazlíčky vychází border teriér velmi dobře.

 • VÝŠKA:

  Výška psa se pohybuje v rozmezí 25 až 28 centimetrů.

 • VÁHA:

  Pes váží kolem 5,9 kilogramu. Feny váží v rozmezí 5,1 až 6,4 kilogramu.

 • SRST:

  Hrubá a hustá, s hustým základem. Zbarvení je rezavé, pšeničné, šedé a modré s pálením.

Tělesné proporce

 • OČI:

  Oči jsou tmavé, mají čilý a živý výraz.

 • ČENICH:

  Čenich nosu je černý, někdy bývá i světlejší.

 • UŠI:

  Uši border teriéra jsou malé, tvaru písmene V, klopené dopředu, přiléhající k lícím, visící.

 • OCAS:

  Ocas kratší, u kořene silný, postupně se zužující, nesený vesele vysoko, ale není zahnutý na záda.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6329 (magazin-chovatele.cz#8787)


Diskuze a zkušenosti

Honza Červený | 28.01.2016 12:21
Dobrý den.. Chtěl bych se zeptat jak správně udržet tvar slech u border teriéra.. Předem moc děkuji


Přidat komentář