Anglický chrt - greyhound chrt

Greyhoundi jsou prvotřídní domácí společníci a výstavní psi, ale pochopitelně vyžadují od svého pána hodně krmení a pohybu. Jsou citliví, milující psi s dobrým chováním. Mají zvlášť dobrý vztah k dětem.

Anglický chrt – greyhound – historie

Původ plemene je třeba hledat pravděpodobně na Středním východě a zdá se, že zvířata se do Evropy dostala s prvními obchodními loděmi Féničanů. Grejhound a jeho zmenšená verze, italský chrtík, byli v Evropě velmi populární ve středověku. Jsou to v heraldice nejčastěji zobrazovaní psi.

Anglický chrt - rychlost

Díky rychlosti, kterou dosáhnou již na krátkou vzdálenost, jsou grejhoundi neobyčejně úspěšní lovci malé zvěře, např. zajíců. Tohoto starého vztahu lovce a kořisti se vždy využívalo při závodech chrtů, jen se dnes namísto zajíce z masa a kostí používá zajíc mechanický.

Italský chrtík

Je dokonalo miniaturou grejhounda, křehký a elegantní, ale stále se dobře uplatňuje v poli při vyhánění pernaté zvěře. V Itálii dosáhl v 16. století nesmírné popularity a odtud také pochází jeho jméno. Dnes je vynikajícím elegantním a klidným domácím společníkem.

Anglický chrt – greyhound a temperament

Greyhaundi jsou citliví, milující psi s dobrým chováním. Mají zvlášť dobrý vztah k dětem.

Anglický chrt – greyhound - pohyb

Greyhoundi jsou prvotřídní domácí společníci a výstavní psi, ale pochopitelně vyžadují od svého pána hodně krmení a pohybu.

Anglický chrt – greyhound - charakteristika

Hlava anglického chrta

Dlouhá, mezi očima dosti široká.

Oči greyhounda

Přednost mají tmavé, jasné oči oválného tvaru. Mají inteligentní oduševnělý výraz.

Uši anglického chrta

Malé, jemně složené do záhybu a nazad položené.

Tělo anglického chrta

Široký, dlouhý a přímý hřbet, dobře klenutá žebra.

Osrstění greyhounda

Přiléhavé, jemné a hedvábné. Zbarvení černé, bílé, červené, plavé, žíhané, hnědožluté, modré nebo jedna z těchto barev s bílou.

Nohy anglického chrta

Dlouhé a silné stehna mohutně svalnatá.

Tlapy greyhounada

Dosti dlouhé, sevřené, dobře zakloubené, spíše zaječího tvaru se silnými prstovými polštářky.

Ocas greyhounda

Dlouhý, tenký zužující se, nízko nasazený a mírně ohnutý.

Anglický chrt – greyhound - velikost

Ideální výška psů 71 – 76 cm, fen 68 – 71 cm.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6332 (magazin-chovatele.cz#8838)


Přidat komentář