Vodítka pro kočky

Pohled na psa na vodítku patří v podstatě ke každodenním skutečnostem, nad kterými se nikdo nepozastaví. Vidět však na vodítku kočku je v našich končinách poměrně nezvyklé a vzácné. Při bližším seznámení ale zjistíte, že se jedná o velice praktickou věc.

Kočky, obdobně jako psi, jsou domácím zvířetem už od nepaměti. Kočky v minulosti plnily funkci jako strážci obilí před hlodavci, přičemž dostávali na oplátku pravidelný přísun potravy. I dnes je kočka přirozeným nepřítelem hlodavců, proto je častým domácím zvířetem zejména na venkově. Mimo to, jsou kočky velmi oblíbené i v bytě, zejména díky jejich uklidňujícím schopnostem. Kočka jakožto drobná šelma potřebuje ke svému životu také pohyb, který jí v bytě může chybět. Existují proto podobně jako u psů, speciální vodítka pro kočky. Pokud vlastníte v bytě kočičku a rozhodnete se ji jednou pustit ven, mějte na mysli, že jakmile jednou pocit volnosti okusí, už jej bude vyžadovat pořád. Je dobré ji na venkovní prostředí a na procházky připravovat postupně. Ideální je ji přivyknout na postroj s vodítkem. Vaši kočku rozhodně nepouštějte z vodítka již po pár procházkách venku, nechejte ji na vodítku i několik měsíců, až do doby, že si budete jisti, že zná dokonale prostředí okolo bydliště. V žádném případě nepouštějte kočku nikdy venku z dohledu, protože stačí, když spatří něco zajímavého a neštěstí je tady. U nás vidět kočku na obojku je spíše vzácnější, kdežto jinde v Evropě, například ve Velké Británii je to docela častý pohled.

Obojek pro kočky

K tomu abyste mohli chodit s kočičkou ven na obojku, je nutné vlastnit speciální obojek určený pro kočky. Takový obojek by měl obsahovat schránku s adresou, pro případ, že by Vám kočka utekla. Dále je nutné, aby kočka měla postrojek nebo osmičku, za kterou se zahákne vlastní vodítko, protože ji není možné vodit na obojku jako psa. Obojek musí mít část z elastické hmoty, tak aby se kočka mohla kdykoliv v případě nutnosti vyvléknout. Častým doplňkem obojku je rolnička, která také působí estetickým dojmem a řekne Vám, kde se kočka zrovna nachází. Pokud ji chcete nechávat venku volně běhat, připevněte na obojek speciální váleček se jménem, adresou a telefonním číslem. V dnešní době je na trhu nepřeberné množství různých obojků pro kočky, od těch levnějších, až třeba po obojky zdobené diamanty.

Jak naučit kočku chodit s vodítkem

Aby se kočka naučila chodit na vodítku, je nutné ji prvně naučit nosit jen obojek. Obojek se nasazuje nejdříve jen na několik hodin denně a postupně se doba prodlužuje. Jakmile si kočka na obojek zvykne , je nutné ji naučit chodit v postrojku prvně bez vodítka a klidně ji nechte nosit postrojek i doma. Postrojek nikdy příliš neutahujte. Časem zkuste k postrojku připnout vodítko a opět ji nechte postupně zvykat. Až si kočka na postrojek i vodítko zvykne, zkuste s ní chodit doma a až časem vyražte ven. Až půjdete s kočkou na vodítku ven, určitě se vyvarujte rušným ulicím a vůbec místům s nadměrným hlukem. Velice dobré je samonavíjecí vodítko, které kočce zajistí dostatek pohybu. Nikdy nečekejte, že Vaše kočka bude chodit na vodítku jako poslušný pes, počítejte s tím, že na procházce bude směr udávat spíše kočka než vy. I tak ale procházky s kočkou na vodítku mohou být příjemné a zajímavé. Může se také stát, že je Vaše kočka příliš navyklá na domácí prostředí, že ji pobyt venku doslova děsí, a tak ji raději k ničemu nenuťte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6323 (magazin-chovatele.cz#9899)


Přidat komentář