Tonkinská kočka

Tonkinské kočky jsou kříženci koček barmských a siamských. Vznikly ze šlechtitelského programu, který byl vyvinut v Severní Americe koncem 60. a počátkem 70. let minulého století.

Historie a původ

Tonkinské kočky jsou kříženci koček barmských a siamských. Vznikly ze šlechtitelského programu, který byl vyvinut v Severní Americe koncem 60. a počátkem 70. let minulého století. I když zde byly uznány již v roce 1975, mají tonkinské kočky v Británii a v Evropě stále provizorní statut. Předpokládá se, že název tokinské kočky vznikl od pojmenování bývalé provincie na teritorii severního Vietnamu, Tonkin. V organizaci FIFA tyto kočky nejsou uznány. Tonkinskou kočku uznávají organizace CCA, ACFA, ACA.

Charakter

Po barmských předcích zdědily tonkinské kočky skvělé kontaktní vlastnosti. Tyto kočky mají rády společnost, k rozvinutí vrozených povahových vlastností potřebují dostatek prostoru k vybití přebytečné energie.

Popis - Tonkinské kočky

 • HLAVA:

  Hlava je čtvercová a méně špičatá. Brada je masivní, tváře jsou zakulacené.

 • UŠI:

  Uši jsou středně velké, stojaté, široce posazené, na koncích zlehka zakulacené.

 • OČI:

  Oči nejsou velké, jsou šikmo posazené. Mají zelenomodrou barvu.

 • TĚLO:

  Tělo je středně velké a svalnaté. Krk je urostlý a hrudník dobře rozvinutý. Záda jsou silná, mírně klenutá, bedra široká.

 • NOHY:

  Nohy jsou poměrně delší, urostlé a pevné. Zadní nohy jsou delší než přední. Tlapy nejsou velké, tvarem jsou oválné.

 • OCAS:

  Ocas je delší, ke konci se zužující, většinou zdvižen nahoru.

Péče o srst

Srst je krátká a hustá, hedvábná a lesklá, vydatně přiléhající na tělo. Barva srsti je zlatavá, u mladých koček je o něco světlejší, u starších koček je tmavší. Dle barvy rozlišujeme již 12 druhů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6295 (magazin-chovatele.cz#8861)


Přidat komentář