Snowshoe kočka

Snowshoe - kočka. Historie plemene snowshoe kočka. Srst a barevné varianty - snowshoe.V roce 1960 filadelfská chovatelka Dorothy Hindsová-Daughertyová začala křížit své siamky s americkými krátkosrstými. Vzniklí kříženci vyvolali protest chovatelů siamek.

Snowshoe - kočka

Je pojmenována podle charakteristických bílých znaků. Je to v podstatě siamské zbarvení s bílým skvrněním, jmenovitě s bílými tlapkami.

Existují dva typy: bíle skvrnité s omezeným rozsahem a dvoubarevné s větší plochou bílé barvy v obličeji a na těle. Bílé skvrnění zdědily kočky po americké krátkosrsté, ostatní pochází od siamky. Bílé prsty jsou však u pravé siamky vážná vada. Snowshoe jsou družné a přítulné a mnohdy i hovorné, ovšem mají jemné hlasy.

Historie plemene snowshoe kočka

V roce 1960 filadelfská chovatelka Dorothy Hindsová-Daughertyová začala křížit své siamky s americkými krátkosrstými. Vzniklí kříženci vyvolali protest chovatelů siamek, kteří se obávali, že se do linií siamských chovů dostane skvrnění, které se podařilo po mnoha desetiletích chovu vymýtit. Výrazné znaky byly také v té době téměř „výrobní značkou” siamského plemene, ačkoliv se objevovaly již u některých jiných plemen. Snowshoe zůstala téměř neznámá do 80. let, kdy ji uznala TICA. Brzy si však získala velkou popularitu, i když zůstává vzácná. Většina velkých chovatelských organizací včetně FIFé ji neuznává.

Snowshoe - základní informace

Snowshoe hlava

Klínovitá, ve tvaru trojúhelníku, s výrazným zlomem nosu.

Snowshoe kočka nos

Středně dlouhý, výrazný.

Snowshoe uši

Velké a špičaté.

Snowshoe oči

Velké mandlové oči se zvláštní temně modrou barvou.

Snowshoe kočka tělo

Tělo svalnaté se středně dlouhým, nechlupatým ocasem. Tlapy jsou středně velké, kulaté, všechny čtyři musí mít bílé „ponožky”.

Snowshoe - váha

Snowshoe váží v rozmezí 2,5 až 5,5 kilogramů.

Srst a barevné varianty - snowshoe

Srst snowshoe je krátká, lesklá, pevně přiléhající, nemusí mít podsadu. Jsou uznány dvě varianty Snowshoe:

  • Sil-point: tělo má barvu teplého mléka, hrudník a břicho bledého žlutě hnědého odstínu, známky (point) jsou temně hnědé.
  • Blue-point: s tělem modro bílé barvy, hrudník a břicho jsou ještě bledší, značky temně šedě modré barvy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6297 (magazin-chovatele.cz#8912)


Přidat komentář