Singapurská kočka

Toto plemeno pochází ze Singapuru. V roce 1976 se Singapurská kočka dostala do USA, kde byl v roce 1981 zpracován a poté uznán její standard. Toto plemeno kočky uznávají organizace GCCF,CFA a TICA.

Původ a historie

Toto plemeno pochází ze Singapuru. V roce 1976 se Singapurská kočka dostala do USA, kde byl v roce 1981 zpracován a poté uznán její standard. Toto plemeno kočky uznávají organizace GCCF,CFA a TICA.

Charakteristika

Singapurská kočka je krásné a živé plemeno kočky, které je velmi aktivní a poslušné.
Singapurská kočka má velmi ráda děti a dobře se snese i s ostatními domácími mazlíčky.

Základní informace

 • TĚLO:

  Tělo singapurské kočky je středně dlouhé, trochu kulaté, svalnaté. Krk je středně dlouhý, záda jsou silná a zlehka vypouklá. Hruď je dobře rozvinutá. Nohy jsou pevné a ztepilé, ne příliš dlouhé. Tlapy jsou malé a úzké, prsty mají staženy do hrudek.

 • HMOTNOST:

  2 až 4 kilogramy

 • HLAVA:

  Hlava singapurské kočky je kulatá, s krátkými a širokými čelistmi, tupým čumákem a plnou bradou.

 • OČI:

  Oči jsou velké, mandlového tvaru, s hnědou obrubou, mírně šikmo posazené. Jejich barva je různá, od zlatavé až po měděnou.

 • UŠI:

  Uši jsou velké a dlouhé, s hlubokou a zašpičatělou ušní mušlí (dutinou).

 • OCAS:

  Singapurská kočka má ocas přiměřeně dlouhý, u základu tlustý, postupně se však ztenčuje až k tupému konečku.

Péče o srst

Srst singapurské kočky je krátká, velmi jemná, hedvábná a vydatně přiléhající k tělu. U kocoura bývá většinou o něco delší. Nejvíce charakteristickou barvou je dvojí, temně hnědý „tiking” na krémovém základě a bez kresby. Čenich nosu i polštářky tlap jsou dle standardu temně hnědé. Hrudník a břicho mohou být jemně hnědé.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6294 (magazin-chovatele.cz#8849)


Přidat komentář