Ruská modrá kočka

Kočky svojí vizáží evokují k mazlivosti, něze. Je však třeba pamatovat na to, že kočky jsou šelmy, a ne každé plemeno je klidné tak, jak byste třeba chtěli. Hledáte-li vyloženě klidného čtyřnohého kamaráda, pak můžete vsadit na ruskou modrou kočku.

Ruská modrá kočka je totiž nejen společenským, ale také klidným plemenem. A pokud máte třeba jen trochu obavy z kočičího hlasitého mňoukání, vřískotu apod., tak ruská modrá kočka je i tiché povahy. Klidnější a povolnější kočku abyste tzv. pohledali.

Základní charakteristika ruské modré kočky

Ruskou modrou kočku si snad nikdo nesplete s jiným plemenem kočky. Její srst je** krátkosrstá a velmi hustá**, do modra zbarvená, či spíše do šeda.

Co se týká údržby kožíšku, tak ta je malá a nevyžaduje žádný speciální zásah ze strany paničky/páníčka.

Kde se vzala ruská modrá kočka

Traduje se, že ruská modrá kočka pochází z okolí přístavu Archangelsk. Jedná se o oblast, která je od severního polárního kruhu vzdálená kolem 200 km.

Rok 1939 je pro ruskou modrou kočku velmi důležitý. Tohoto letopočtu totiž kočka byla oficiálně uznána jako samostatné plemeno. Kočka byla skutečným mazlíkem, a to v luxusních, honosných palácích. Ovšem, co Vás asi nepotěší je to, že kočky byly často chovány také pro svůj kožich. Právě kožich je u ruské modré kočky skutečnou chloubou.

Možná jste také slyšeli ruská bílá kočka a ruská černá kočka. Jedná se o plemena, která byla v Austrálii a na Novém Zélandu vyšlechtěna. Ovšem tato speciální plemena jsou uznána jen v Británii.

Aktivní a pohodová kočka

Pokud máte doma malé děti, či plánujete rodinu a současně zvažujete, že byste si pořídili kočičku, tak vězte, že s volbou ruské modré kočky buď bude nešťastná sama kočka, nebo děti. Toto plemeno totiž má rádo svůj klid, tzn. nikam se nehoní, povětšinou jen polehává, vyhřívá se na zápraží, na okně, podřimuje. Žádné dětské honičky pro tuto kočičku nebudou to pravé ořechové. Kromě toho, Vás, když někdy zabolí hlava, a to třeba z celodenního dětského rámusení, tak to pochopíte, překonáte, vezmete si prášek, zapálíte aroma lampu, apod. Ovšem kočka, konkrétně ruská modrá kočka má více než ráda tiché a klidné prostředí.

Prostředí, kde bude dobře ruské modré kočce

Z výše uvedeného tak trochu již vyplývá, kde se bude nejlépe ruská modrá kočka cítit. Bude to buď v bytě klidného jedince, či rodiny bez dětí, nebo s odrostlými dětmi. Toto plemeno tak převážně ocení jedinci, kterým již děti tzv. vylétly z hnízda, či singl jedinci apod.

A tím, že je toto plemeno tak poddajné, klidné a přítulné, bude mít dotyčný jedinec kamaráda, který na něj nebude zlobný a utíkat od něj. A drápky? U této kočky nevznikne taková míra agresivity, aby drápky použila.

A i kdyby si osamělý jedinec pořídil tuto kočičku a přišla k němu návštěva, nemusí se bát jejích reakcí. Povětšinou se totiž kočička někam schová. A jakmile návštěva odejde, přijde zase kočička za paničkou/páníčkem, pokud tedy mezitím v úkrytu či pelíšku neusne.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6312 (magazin-chovatele.cz#9876)


Diskuze a zkušenosti

Blanka | 12.03.2013 09:18
Re: Ruská modrá kočka Dobrý den, mohla bych Vás požádat o kontakty ohledně zakoupení modré ruské kočky? Děkuji

patricie | 04.01.2014 16:45
Re: Ruská modrá kočka Dobrý den kdys už si pořídíme takovou kočku tak mohla by žít v bytě a někdy chodit i ven? Máme na to uzpůsobené prostředí

Dana | 24.03.2015 10:49
Re: Ruská modrá kočka Dobrý den, moc jsme se zamilovali do Ruské modré kočky a chceme si ji pořídit. Našla jsem pouze chovné stanice na Moravě a Vysočině. Jsou i v Čechách? Ale hlavně, máte někdo zkušennosti s alergikem a touto kočočkou? Synovi některé kočky nevadí, většina bohužel ano. Děkuji


Přidat komentář