Pelíšky pro kočky

Pelíšek pro kočku je hlavní věcí, kterou bychom si měli opatřit ještě před tím, než si půjdeme svou kočičku vybrat. Je to místo, kde si může kočka v klidu odpočinout, aniž by ji někdo vyrušoval.

Ještě před tím, než si pořídíme kočku, měli bychom si zjistit, co vše ke svému životu potřebuje a také to jít nakoupit. Vzhledem k tomu, že si vybíráme především domácího mazlíčka, měla by mít naše kočka také své místo k odpočinku.

Pelíšky pro kočky

Každá kočka by měla mít své vlastní místo, kde si může ničím nerušená odpočinout. Nejčastěji jsou pelíšky pro kočku umístěny v rozích místností apod. Jakmile jsme objevili vhodné místo, kam kočce pelíšek umístíme, měli bychom myslet také na podložku na zem. Podložka na zem je velmi důležitou součástí pelíšku, neboť žádná kočka by neměla ležet na zemi, kde jí hrozí prochladnutí apod. Kočka může být šťastná i v případě, že jí položíme na zem deku, do které se zachumlá, hlavně, že nebude na studené zemi.

Jaké jsou druhy pelíšků pro kočky?

Chystáme-li se na koupi pelíšku pro kočky, měli bychom se obrnit trpělivostí, neboť nabídka je velmi široká. Nejrozšířenějším druhem pelíšku je ten klasický a otevřený, přičemž tvar může být různý, ať kulatý, hranatý či oválný. Na barvě ani tvaru pelíšku však kočkám samotným nezáleží. Hlavní je, aby byl kvalitní a především útulný. Mnohé kočky mají rády soukromí, a proto se rády schovávají do míst, kde je nelze najít. Chceme-li jim soukromí dopřát i doma, můžeme jim domů pořídit boudičku, plyšové iglú či kukaň, kam se mohou schovat.

Odpočívadla pro kočky

Dalším specifickým druhem pelíšku pro kočky je také odpočívadlo či škrabadlo, které lze koupit v mnoha variantách. Nejobyčejnější je podložka na škrábání a velmi luxusní je naopak sloupek ke škrábání, na jehož vrchu je umístěno odpočívadlo na spaní. Patrová odpočívadla lze zakoupit v mnoha provedeních, přičemž při jejich výběru musíme brát zřetel zejména na prostor, kde budou umístěna. Velmi oblíbeným druhem odpočívadla pro kočky je jeho závěsná varianta, kterou lze umístit také na radiátor, a zhotovená jsou z plyše, což je pro kočku ideálním materiálem, který je teplý a měkký.

Z jakých materiálů jsou pelíšky vyráběny?

Celý pelíšek by měl být vyroben z materiálů, které lze jednoduše čistit, pokud možno vyprat. Spodek pelíšku by měl být opatřen protiskluzovým nylonem a vnitřek pelíšku je vhodné mít vyndávací. Chceme-li si tedy vybrat pelíšek pro naši kočičku opravdu důkladně a přesně tak, aby splňoval všechna potřebná kritéria, je důležité nepodcenit materiál, ze kterého je vyroben a ani způsob provedení. Velmi dokonale vypadají pelíšky pro kočky, které jsou vyrobeny z proutí, přičemž vnitřek je vystlán měkkým materiálem, jehož potah si můžeme vybrat přesně tak, aby dokonale zapadl do našeho interiéru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6321 (magazin-chovatele.cz#9894)


Přidat komentář