Krmivo pro kočky podle plemene

Krmivo pro kočky můžeme vybírat podle různých kategorií. Například podle toho, žije-li naše kočička v bytě, či má možnost se prohánět venku. Liší se také krmivo pro dospělé kočky, koťátka a kočičí seniory. Krmení však můžeme vybírat také podle plemene.

Tato speciálně vyvinutá krmiva podporují jedinečnost každého plemene. Krmivo pro kočky podle plemene vyzdvihuje odlišný vzhled a výjimečný charakter daných plemen. Je přizpůsobeno svým složením, tvarem granulí a strukturou. Krmivo pro kočky podle plemene také díky vyváženému komplexu živin** podporuje přirozenou barevnost srsti** Vaší kočky,** pečuje o její zuby** a neutralizuje volné radikály v těle. Také podporuje tvorbu protilátek a imunitu a snižuje výskyt patogenních bakterií v trávícím traktu. Tato speciální krmiva nejsou k dostání pro každou kočičí rasu, pouze pro ty, které mají velmi specifické nároky a požadavky.

Kočičí strava – čím krmit?

Ať už jste vlastníkem jednoho z těchto plemen, nebo jiného, které v následujícím výběru není uvedeno, řiďte se pravidlem, které platí v každém případě – strava by neměla být jednotvárná! Postarejte se proto o její pestrost, střídejte suché krmivo (granule) a konzervy, občas můžete kočce i uvařit. ** **

Granule jsou nejjednodušším a zároveň na všechny důležité živiny bohatým krmivem. Důležité je zkontrolovat přítomnost látky zvané taurin, kterou si kočka neumí získat jinak, než právě z jídla. Nedostatek taurinu může způsobit oslepnutí.

Stále více příznivců si získává i krmení syrovým masem, ve kterém jsou obsaženy všechny bioaktivní látky, které například v mase z konzerv chybí. Při krmení syrovým masem se nemusíte bát, že by ho kočka nestrávila. Kočičí žaludeční šťávy jsou totiž mnohem kyselejší a agresivnější, než ty lidské a se syrovým masem si hravě poradí. Kočka je šelma a predátor a ke konzumaci tohoto druhu potravy je od přírody skvěle vybavena. Vepřového masa se však vyvarujte, to není ke krmení vhodné, protože obsahuje hodně tuků.

Nezapomeňte ani na dostatečný přísun tekutin. Kočka musí mít stále k dispozici čerstvou vodu. S mlékem je spojena spousta nepravdivých pověr. Ačkoliv je obrázek kočky pijící z misky s mlékem zarytý v hlavě kdekoho z nás, kočky neumí strávit laktózu a pití kravského mléka pro ně není přirozené. Některým kočkám pití mléka nevadí, jiné z něj ale mohou trpět průjmy. Na trhu je k dostání speciální mléko pro kočky bez laktózy, což je skvělá náhražka.

Důležitý je také** přísun sacharidů**, které kočka získává například z rýže, obilnin, ovoce a zeleniny.

S pamlsky to nepřehánějte. A už vůbec ne s těmi "lidskými". Čokoláda je například ve větším množství pro kočky smrtelná! Navíc kočky necítí sladkou chuť, takže jsou takové "pamlsky" zcela zbytečné.

Krmivo pro perskou kočku

Perskou kočku určitě není třeba představovat. Toto kočičí plemeno patří díky své nápadné, dlouhé srsti a klidné povaze k nejznámějším na celém světě. Právě její srst si zaslouží péči nejen zvenčí, tedy pročesáváním a mytím, ale i zevnitř. Toho docílíme vhodným výběrem krmiva.

Srst peršanek by si měla udržovat svou kvalitu, jemnost a lesk. I tomu můžeme dopomoci vhodně zvoleným krmivem. Krmivo pro perské kočky by mělo obsahovat** rybí tuk**, který chrání kůži před svěděním, lupy a jinými nepříjemnostmi.

Krásná a dlouhá srst může kočkám způsobovat zažívací problémy. Při každodenní očistě totiž kočka slíže spoustu chlupů, které v jejím trávicím ústrojí tvoří jakési kuličky či chuchvalce. Speciálně vyvinuté granule pro dlouhosrsté kočky, nebo přímo peršanky, usnadňují průchod těchto chlupových chomáčků trávícím traktem. Zároveň posiluje činnost žaludku. Toto krmivo je bohaté na dostatek vlákniny, která zajišťuje správnou peristaltiku (stahování) střev.

Dalším typickým znakem perské kočky je její čelist, kterou při jídle používá jako "naběračku" potravy. Na trhu jsou k dostání granule speciálního tvaru, přizpůsobené právě perským kočkám.

Pro perské kočky chované doma je vhodné zvolit krmivo se sníženým obsahem tuků, aby méně aktivní kočka příliš nepřibírala na váze.

Krmivo pro siamskou kočku

Siamská kočka je charakteristická svou štíhlou, avšak svalnatou dlouhonohou postavou. Toto orientální, typicky zbarvené plemeno je zvyklé žít velmi aktivní život a tak obzvláště chováme-li tyto krásky v bytě, měli bychom vynaložit co největší úsilí, aby naše kočka vypadala stále fit.

K tomu kočce pomůže správná strava se zvýšeným obsahem bílkovin a sníženým obsahem tuků. Důležitý je také L-karnitin, který podporuje správné trávení tuků a pomáhá tak siamce udržet si typický, svalnatý a štíhlý tvar těla. Dobrou volbou je například** kuřecí maso a rýže**. K dostání jsou i přímo pro siamské kočky vyvinuté granule, které mají navíc speciální tvar, který kočku nutí granule důkladněji kousat a tím prodlužují dobu konzumace. To je důležité kvůli správnému zažívání. Granule zlepšují také kvalitu, lesk a podporuje přirozenou pigmentaci srsti.

Siamky jsou známé svými mlsnými jazýčky, proto jsou i v tomto směru granule a jejich chuť šitá siamským kočkám na míru. Poptejte se na ně ve specializovaných obchodech, vaše kočka se vám odmění ukázkovým vzhledem i kondicí.

Krmivo pro mainskou mývalí kočku

Mainská mývalí kočka (maine coon) je nejmohutnějším, největším a nejtěžším kočičím plemenem na světě. Často váží i přes 10 kg, tedy dvakrát tolik než normální domácí kočky. Zároveň má také hustou, delší srst. Proto je důležité dbát na správné složení krmiva i u ní.

Kvůli své mohutnosti je vývojáři specializovaných krmiv kladena největší pozornost na klouby a srdeční činnost mainských mývalích koček. Srdeční činnost je povzbuzována upravenou hladinou hořčíku, sodíku, draslíku, argininu, taurinu, L-karnitinu a dalších látek a vitamínů. Glukosaminchlorid a chondroitin sulfát pak působí proti opotřebení chrupavek a podporují pohyblivost kloubů. O kvalitu srsti a kůže se starají** esenciální nenasycené mastné kyseliny** z brutnákového oleje a vitamíny. Tvar těchto speciálních granulí je přizpůsoben velké a mohutné čelisti mainské mývalí kočky, která jejich kousáním zároveň posiluje a přirozeně čistí zuby.

Krmivo pro britskou krátkosrstou kočku

Britská kočka je naším společníkem již po dvě staletí. Její popularita stále stoupá, především kvůli její krásné srsti a klidné povaze.

Britská krátkosrstá kočka patří mezi ta mohutnější plemena, proto je krmivo pro toto plemeno zaměřeno na** podporu srdeční činnosti**. Srdeční sval je posilován díky zvýšenému obsahu taurinu, L-karnitinu, EPA-DHA a účinných antioxidantů. Krmivo také** posiluje a chrání kloubní systém** a pomáhá svalové hmotě doplňovat energii.

Další specialitou britských koček je jejich krátká spodní čelist. Aby jim byla konzumace potravy co nejvíce usnadněna, mají granule vlastnosti, které britkám umožňují jejich lepší uchopení a rozkousání. Tím také pečují o jejich chrup.

Krmivo pro bezsrstou kočku sphynx

Sphynx je majestátní a exotické kočičí plemeno. Čím je neobvyklé snad ani není nutno uvádět. Jak český název plemene napovídá, jedná se o kočičího naháče.

Sphynxové mají rychlejší metabolizmus, a proto hodně jedí. Vyžadují kvalitní  krmivo s vysokým obsahem proteinů, ale nižším množstvím tuků, neboť ty jejich zažívání příliš zatěžují. Krmivo pro sphynxe také podporuje srdeční funkci a zdravou kůži a má vysoký energetický obsah.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6304 (magazin-chovatele.cz#9842)


Diskuze a zkušenosti

Tereza | 12.03.2013 09:14
Re: Krmivo pro kočky podle plemene Dobrý den, chci se zeptat, zda poskytujete vzorky zdarma, měla bych totiž zájem o krmivo pro kočky, ale nechci koupit něco, co by pak kočičce nechutnalo. Děkuju a přeji pěkný den


Přidat komentář