Kočka - Sibiřská lesní

Domovem sibiřské lesní kočky je Sibiř, oblast proslulá krutými zimami. Díky těmto podmínkám příroda vybavila sibiřské lesní kočky mohutným robustním vzrůstem a hustou, dobře izolující srstí.

Hostorie a původ

Domovem sibiřské lesní kočky je Sibiř, oblast proslulá krutými zimami. Díky těmto podmínkám příroda vybavila sibiřské lesní kočky mohutným robustním vzrůstem a hustou, dobře izolující srstí. Je nemožné zjistit nejstarší předky sibiřské kočky, ale jisté je, že se dokonale přizpůsobila svému prostředí. Z velkých chovatelských organizací uznala sibiřskou lesní kočku pouze organizace TICA.

Základní informace

 • Hmotnost:

  4,5 - 9 kilogramů

 • Povaha:

  citlivá, vynalézavá

 • Srst:

  Srst sibiřské lesní kočky je dlouhá, pesíky mastné. Bohatá srst tohoto kočičího plemene neplstnatí.

 • Tělo:

  Tělo je dlouhé, velmi statné a dobře osvalené.

Druhy zbarvení koček

 • Jednotné a želvovinové
 • Kouřové, stínované, závojové
 • Žíhané, stříbřitě žíhané (mramorované, tygrované, tečkované)
 • Dvoubarevné

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6296 (magazin-chovatele.cz#8885)


Přidat komentář