Kočárek pro kočky

Kočka je hrdá šelma, se kterou si člověk nemůže dělat, co chce. Občas ale potřebujeme někam jet a není nikdo, kdo by nám mazlíčka pohlídal. Nezbývá nám tedy nic jiného než vzít našeho mazlíčka sebou, ať už k veterináři, na výstavu nebo jen do obchodu.

Bezpečná přeprava koček

Abychom kočku bezpečně přepravili, musíme volit** vhodné přepravní zařízení**. Stejně jako pro psy, tak i pro kočky existují různé přepravní boxy a přepravní klece. Existují také přepravní boxy do ruky, které jsou vhodné zejména pro pěší přepravu po městě, autobusem, metrem, apod. Mnoho lidí stále podceňuje důležitost přepravního boxu, říkají si, že na tu krátkou vzdálenost třeba k veterináři se neoplatí dávat zvíře do "přepravky". Neuvědomují si ale možné komplikace.

Chceme-li kočku přepravovat v přepravním boxu, musíme dbát především na to, aby nebyl box celou dobu na přímém slunci, neboť kočky jsou na přehřívání se náchylné. Některá kočička umí vlézt do přepravky na požádání sama. Já takovou ale neznám. Osvědčilo se mi ale vzít kočičku za kůži na krku, což ji znehybní, přepravku mírně naklonit a kočičku opatrně spustit zadníma nohama napřed. Zkusíte-li to hlavou napřed, zapře se předními tlapkami a nikdy ji napřed nedostanete.

Pro kočky existují i** přepravní batohy**, které jsou vhodné i pro pěší přepravu a přepravu městskou hromadnou dopravou. Na přepravních boxech nebo batozích pro kočky není nic neobvyklého. Určitě jste už něco podobného viděli, nemáte-li Vy sami doma kočku.** Ale slyšeli jste už o kočárcích pro kočky**? Ne?Tak čtěte níže.

Kočárky pro kočky

Zdá se Vám zbytečné pořizovat Vašemu mazlíčkovi kočárek? Možnosti využití jsou však velmi široké. Kočárek pro kočku je vhodný pro vycházky v místech, kde se pohybují psi, kam Vás s kočkou běžně nepustí, například nákupní centra, restaurace, apod., pro pohodlné a bezpečné cestování v MHD, pro převoz nemohoucích nebo slabých zvířat k veterinárnímu ošetření, pro výstavy a soutěže. Kočka má ve svém kočárku soukromí a jednoduše se sní a všemi potřebami přesouváte. Pojďme si nyní představit některé druhy kočárků.

Kočárek - multifunkční taška 3 v 1

Jde o velmi praktickou tašku na pojízdné konstrukci, která je určena pro přepravu nejen koček, ale také psů malých plemen a ostatních domácích mazlíčků. Díky svému multifunkčnímu využití dostala název "3 v 1":

  • taška s pojízdnou konstrukcí
  • taška přes rameno pro pohodlné nošení koček
  • autosedačka- pomocí pásů lze bezpečně v autě

Je ideální do všech dopravních prostředků, a to i do letadla, na dovolenou, apod. Většinou bývají kočárky vyrobeny** z nepromokavého materiálu.** Drobné předměty jako pamlsky, láhev s vodou, sáčky apod., najdou místo v několika kapsách. Tašku můžete z konstrukce snadno vyjmout a konstrukci pak složit podobně jako dětský kočárek.

Trojkolý kočárek

Jedná se o kočárek pro kočky do 27 kg, se kterým snadno** zdoláte i náročnější terén**. Splňuje ty nejvyšší nároky na bezpečnost a komfort, ale i moderní vzhled. Takže jestli máte představu, že kočárek vypadá jako hračka pro malou holčičku, pak se pletete. Vzhled kočárku je dá se říct naprosto totožný s tím dětským.

Výhody kočárků pro kočky:

  • vnitřní kabinka je prostorná
  • lze jednoduše ovládat i jednou rukou
  • nožní brzda
  • kapsy pro odkládání potřeb
  • popruhy na připoutání kočky v kabince
  • boudička z nepromokavého materiálu aj.

Podstatnou věcí jakéhokoli přepravního "prostředku" pro kočky je hlavně** bezpečnost přepravovaných zvířat**, tak i osob, které je přepravují a osob ostatních, což jsou náhodní kolemjdoucí, spolucestující apod. Další důležitou věcí je** pohodlí zvířat**. Je důležité, aby nebylo v malém prostředí, kde by se mačkalo, mělo dostatečný přísun vzduchu, vody a nedocházelo k přehřátí organizmu. Vězte, že nejeden majitel kočárku pro kočky mi dá za pravdu, že tyto kritéria kočárky bezesporu splňují- a to je to nejdůležitější.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6319 (magazin-chovatele.cz#9892)


Přidat komentář