Kartouzská kočka

Kartouzská kočka je ideálním společníkem. Dokáže být velmi přítulná, ale na druhou stranu si umí také krásně hrát, přičemž k tomu potřebuje dostatek prostoru. Hledáte-li domácího mazlíčka, vyberte si Kartouzskou kočku.

Domácí mazlíček je plnohodnotným členem rodiny. Je to tvor, který nás pobaví a dokazuje nám každou chviličku, jak nás má rád a vůbec nezáleží na tom, jestli je to kočka nebo pes. Pokud tedy ještě svého domácího mazlíčka nemáte, je na čase si jej pořídit a může to být kupříkladu Kartouzská kočka.

Kartouzská kočka

Kartouzská kočka je ideálním domácím společníkem, neboť se jedná o kočku klidnou, přátelskou a velmi dobře přizpůsobivou. Neznamená to však, že by tato kočka pouze ležela, dokáže být také velmi smělá a odvážná. Oproti jiným druhům kočekKartouzská kočka pevné zdraví a je-li potřeba, pustí se klidně i do psa. Ke svému životu potřebují Kartouzské kočky dostatečně velký prostor, neboť si rády hrají a šplhají.

Jak je to s původem Kartouzské kočky?

Přesný rok, kdy Kartouzská kočka vznikla, není znám, avšak první zmínky o ní jsou uvedeny již ve středověku. Plemeno Kartouzské kočky bylo dovezeno do Francie mnichy, kteří jej dovezli z Afriky. Z Francie se toto plemeno rozšířilo do Anglie a získalo zde modravé zabarvení.  Bylo zde kříženo s francouzským typem Kartouzské kočky a dokonce také s kočkami Perskými. Jediný standard, který byl tomuto plemenu potvrzen, byl až v roce 1934.

Jak Kartouzskou kočku poznáte?

Kartouzská kočka patří mezi** plemena koček krátkosrstých** a váží mezi 3 až 7,5 kg. Její srst je velmi měkká, lesklá, hedvábná a hustá, a lehce odstává od těla. Barva Kartouzských koček je udávaná modrá, přičemž přípustné jsou všechny odstíny této barvy, ale větší přednost se dává světlejším odstínům. Podsrstí se nesmí nijak odlišovat od zabarvení, ale musí být vždy zachován dojem dvojité srsti.

Hlava

Kartouzská kočka má spodní část hlavy u brady širší. Lícní kosti jsou plné a lebka kulatá, bez povrchové plochosti. Nos je široký a čenich má modravě-šedé zabarvení. Uši Kartouzské kočky jsou střední velikosti a vysoko posazené. Dominantou Kartouzských koček jsou velké, kulaté, výrazné a blízko posazené oči, jejichž zbarvení je tmavě oranžové, ale můžeme se setkat také s očima žlutýma.

Tělo

Kartouzská kočka má dokonalé středně velké, svalnaté a robustní těžké tělo. Hrudník Kartouzské kočky je široký a plně rozvinutý, přičemž záda a bedra jsou svalnatá. Nohy Kartouzské kočky jsou krátké, avšak pevné se silnými a kulatými tlapkami. Polštářky tlapek mají modrošedou barvu. Ocas má tohle plemeno koček přiměřeně dlouhý tělu a jeho konec je zakulacený.

Jak o Kartouzskou kočku pečovat?

Kartouzské kočky nevyžadují žádnou speciální péči. Stejně jako jiným plemenům koček, postačí i Kartouzské kočce, když ji jednou za týden vykartáčujeme. Ideální kartáč na její srst je z prasečích štětin. Pokud se zdá, že jí líná srst, je vhodné, přejet ji velmi jemně gumovým kartáčem. V případě, že se nám zdá Kartouzská kočka špinavá a nechceme ji koupat, posypeme ji neparfémovaným a nemastným pudrem, který do sebe absorbuje nečistotu, a tu poté vyčešeme. Zapomenout nesmíme také na čištění uší a stříhání drápků, které je velmi důležité.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6317 (magazin-chovatele.cz#9890)


Přidat komentář