Chantilly Tiffany

Chovatelka z Floridy Signe Lundová je získala a označila je názvem tiffany. Protože chovala také birmy, zřejmě tato zvířata s nimi opětovně křížila. V roce 1988 Tracy Oraas v Albertě v Kanadě obnovil toto plemeno.

Vznik a původ kočičky

Toto společenské a nenáročné plemeno není tak nové, jak jeho součastná pověst naznačuje, ale část historie upadla v zapomenutí. V roce 1967 koupila Jennie Robinsonová z New Yorku párek dlouhosrstých koček neznámého původu, které barvou připomínaly birmy. Chovatelka z Floridy Signe Lundová je získala a označila je názvem tiffany. Protože chovala také birmy, zřejmě tato zvířata s nimi opětovně křížila. V roce 1988 Tracy Oraas v Albertě v Kanadě obnovil toto plemeno, ale usoudil, že pocházejí pravděpodobně z angor. FIFé toto plemeno neuznává.

Charakteristika kočičky

Chantilly Tiffany je mírná a konzervativní kočka. Tato kočka dává svou spokojenost najevo důrazným předením, které zní jako holubí vrkání.

 • DOBA VZNIKU:

  1970

 • MÍSTO VZNIKU:

  Kanada a USA

 • PŘIKŘÍŽENÁ PLEMENA:

  angora, havana, nebelung a somali

 • HMOTNOST:

  2,5 až 5 kilogramů

Tělesné proporce

 • TĚLO:

  Tělo je středně dlouhé, štíhlé a elegantní.

 • HLAVA:

  Hlava je trojúhelníková s profilem prohnutým v úrovni očí.

 • NOHY:

  Nohy jsou středně dlouhé, dobře osvalené, ale ne silné.

 • UŠI:

  Středně velké uši jsou na bázi široké a mají oblé špičky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6292 (magazin-chovatele.cz#8818)


Diskuze a zkušenosti

Jakub Trtík | 22.08.2015 13:10
Re: Chantilly Tiffany Doma máme Chantilly Tiffany a chci se zeptat, jestli je to vzácnost.


Přidat komentář