Americký bobtail

Americký bobtail je plemeno kočky které nemá téměř žádný ocas (jenom z malé části). Délka a tvar ocasu je velmi variabilní od téměř kompletně chybějícímu ocasu až po téměř poloviční ocas s více zálomky.

Vznik a původ kočičky

Americký bobtail je kočičí plemeno, které bylo vyšlechtěno v USA. Teprve v v roce 1989 bylo toto kočičí plemeno uznáno organizacemi CFA a TICA. Americký bobtail je pomalu dospívající plemeno a může trvat až tři roky, než dosáhne plného rozvoje.

 • Americký bobtail - plemeno kočky, které nemá téměř žádný ocas

  Americký bobtail je plemeno kočky které nemá téměř žádný ocas (jenom z malé části). Délka a tvar ocasu je velmi variabilní od téměř kompletně chybějícímu ocasu až po téměř poloviční ocas s více zálomky.

Charakteristika kočičky

Americký bobtail je velmi přátelské a zvídavé plemeno kočky. Americký bobtail má velmi rád děti a dobře se snese i s ostatními domácími mazlíčky.

 • Doba vzniku:

  1. léta 20. století
 • Předkové:

  neznámí

 • Hmotnost:

  3 až 7 kilogramů

 • Srst:

  Americký bobtail má dlouhosrstou i krátkosrstou varietu: gen pro dlouhou srst je však recesivní, takže je tento typ vzácný. Žádoucí je polodlouhá srst a dlouhé licousy na tvářích. Srst amerického bobtaila se neknotí, i když vypadá huňatě.

Tělesné proporce

 • Hlava:

  Hlava je široká, přibližně klínovitá se zakřivenými obrysy.

 • Uši:

  Uši amerického bobtaila jsou středně velké, na bázi široké a nasazené vysoko na hlavě.

 • Ocas:

  Ocas musí být vyvinutý, ale nesmí dosahovat dále než na hlezna.

 • Tělo:

  Tělo je poměrně zavalité s mohutným osvalením.

 • Nohy:

  Nohy jsou poměrně silné, tlapky jsou velké, kulaté.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6293 (magazin-chovatele.cz#8829)


Přidat komentář